Skip to content

INFORMACJE O MARCE MAXUS

SAIC Motor jest producentem i właścicielem samochodów osobowych i dostawczych SAIC Maxus oraz jednym z największych producentów samochodów w Chinach. SAIC Motor przyciągnął uwagę w wielu krajach dzięki swojej innowacyjnej technologii i długoterminowemu ukierunkowaniu na rozwój.

Informacje o marce

O SAIC MOTOR

SAIC Motor – lub Shanghai Automotive Industry Corporation – jest producentem i właścicielem samochodów osobowych i dostawczych SAIC Maxus oraz największym chińskim producentem samochodów notowanym na giełdzie. W 2020 roku w samych Chinach sprzedali aż 5,6 miliona samochodów, a w ostatnich latach odnotowali ogromny wzrost. Łącznie SAIC Motors produkuje 7,5 miliona samochodów rocznie.

SAIC Maxus jest spółką zależną SAIC Motor i została założona 21 marca 2011 roku. W swoim kraju SAIC Maxus produkuje i sprzedaje zarówno SUV-y, pickupy, MPV, jak i małe i średnie samochody dostawcze. SAIC Maxus obejmuje 42 kraje na całym świecie.

HISTORIA

Założona w 1958 roku firma z tradycyjnej firmy przemysłowej stała się światowym dostawcą samochodów i usług mobilności. Wcześniej działalność produkcyjna prowadzona była na zasadzie współprac „joint venture”. Wiele osób zna SAIC Motors jako producenta Volkswagena na rynek chiński, współpracę, która rozpoczęła się już w 1984 roku. Z Volkswagenem i GM jako partnerami, dwoma największymi producentami samochodów na świecie, SAIC Motor opracował strategię rozwoju, która zaowocowała dużym wzrostem.

Oprócz bycia partnerem dla innych marek i przedsiębiorstw samochodowych, SAIC opracował również własne marki, takie jak Maxus i MG.

Informacje o marce
Informacje o marce

ROZWÓJ I INNOWACJE

SAIC Motors opracował strategię rozwoju, która zaowocowała ogromnym wzrostem – zwłaszcza w przypadku samochodów elektrycznych i samochodów hybrydowych z możliwością doładowania. Będąc graczem, który wcześnie dostrzega trendy rozwojowe i dąży do innowacyjnej energii elektrycznej, eksport staje się coraz bardziej częścią biznesu. Od sprzedaży samochodów głównie na rynek chiński, udział eksportu do innych krajów jest coraz większy. W 2019 roku SAIC Motors wyeksportował łącznie 350 000 samochodów, co czyni go największym chińskim producentem samochodów na eksport.  

Znaczna część sukcesu SAIC Motor jest wynikiem dużej koncentracji firmy na badaniach i rozwoju. Ich celem jest bycie kluczową częścią międzynarodowego rynku motoryzacyjnego, tworząc silną markę poza granicami Chin. SAIC Motors zajmuje na całym świecie pozycję siódmego co do wielkości producenta samochodów i charakteryzuje się tym, że jest przyszłościowym producentem z naciskiem na rozwój i innowacje.

WARTOŚCI FIRMY

Podstawowe wartości SAIC Motor: Uczciwość – odpowiedzialność i współpraca – Innowacja – kreatywna chęć tworzenia i wygrywania. Te wartości wskazują na przyszłe cele SAIC Motor polegające na byciu w czołówce technologii i rozwoju, z silnym naciskiem na innowacje w zakresie elektryfikacji, udostępniania i internacjonalizacji.

Informacje o marce

Skontaktuj się z nami